0 out of 0 precincts
 
Registered voters: 53,563
Ballots cast: XX,XXX
Turnout: X%
 

Last updated: 04/28/2011 5:36 PM

   
Refresh
 
Click the arrow to refresh the page
   
         
   
* All candidates are Republicans
   
 
 
 

Greenwood

 
 
   
Mayor (pick 1)    
   
 Robert (Bob) Dine
0
   
   
 Charles D. Henderson, incumbent
0
   
     
 Mark W. Myers
0
   
     
 Donald (Don Allen) Waggoner
0
   
             
     

City clerk (pick 1)

   
     
 Jane Ley
0
   
     
 Jeannine Myers, incumbent
0
   
         
   
City council, at-large (pick 3)    
     
 Michael E. Campbell
0
   
     
 Jeffrey A. Colvin
0
   
     
 Brent Corey, incumbent
0
   
     
 Tim W. McLaughlin, incumbent
0
   
     
 Joseph (Joe) Nichols
0
   
         
   
District 1 (pick 1)    
     
 Linda S. Gibson, incumbent
0
   
     
 Brian Moore
0
   
         
   
District 2 (pick 1)    
     
 Ronald (Ron) Deer, incumbent
0
   
     
 Ezra Hill
0
   
             
     

District 3 (pick 1)

   
     
 Bruce Armstrong, incumbent
0
   
     
 Gregory Hill
0
   
             
     

District 4 (pick 1)

   
     
 Ronald (Ron) Bates, incumbent
0
   
     
 Michael J. Tapp
0
   
             
   
District 5 (pick 1)    
   
 Michael J. Campbell
0
   
   
 Kathie L. Fritz
0
   
     
 J. David Hopper
0
   
     
 Bryan E. Johns
0
   
             
     

District 6 (pick 1)

   
     
 Keith Hardin
0
   
     
 Thom Hord
0
   
         
     
  1       1  
   
Mayor (pick 1)    
   
 James C. Callon
0
   
   
 Joe McGuinness
0
   
             
     

District 2 (pick 1)

   
     
 Richard L. Wertz
0
   
     
 Jonathon D. Cole, (His name will appear on ballot, but he has asked voters not to vote for him).
0
   
         
   
District 3 (pick 1)    
     
 Rob Henderson
0
   
     
 William (Ted) Murphy, incumbent
0
   
         
   
City court judge (pick 1)    
     
 Brian K. Alsip
0
   
     
 Michael R. Auger
0
   
     
 Kim Van Valer
0
   
  1       1  
     
         
   
Clerk-treasurer (pick 1)
   
     
 Nancy S. Kehl
0
   
     
 Steven W. Longstreet
0
   
     
 Ruth Ann Moore
0
   
     
 Carla D. Roy, incumbent
0
   
         
      Town council, at-large (pick 3)
   
     
 Gayle W. Allard
0
   
     
 Kevin Killinger
0
   
     
 Ken Zumstein
0
   
     
 Jeff Jones
0
   
     
 Bruce Morris
0
   
         
 
  1       1  
      Town council, at-large (pick 2)    
     
 Kent Lewis Beeson
0
   
     
 Alan Ray Whitaker, (His name will appear on the ballot, but he has asked voters not to select him).
0
   
     
 Robert (Bob) Zehr
0
   
         
      Ward 2 (pick 1)
   
     
 Christopher A. Hadley
0
   
     
 Gary Howard
0
   
           
      Ward 3 (pick 1)
   
     
 David W. Bleke
0
   
     
 Roger Ford, incumbent
0
   
         
 
  1       1  
      Clerk-treasurer (pick 1)    
     
 Amy B. Briggs, (Her name will appear on the ballot, but she has asked voters to not select her).
0
   
     
 Karen I. Harrison
0
   
     
 Leah Nelson
0
   
             
     

Town council, at-large (pick 5)

   
     
 George Smeltzer
0
   
     
 Jim Adams, incumbent
0
   
     
 Robert (Bob) Boles
0
   
     
 Charlie Bourne
0
   
     
 Larry Corrie
0
   
     
 Shawn Daugherty
0
   
     
 Don Ford
0
   
     
 Pete Ketchum, incumbent (His name will appear on the ballot, but he has asked voters not to select him).
0
   
     
 Lorri M. McCall
0
   
     
 Lynn A. Simms
0
   
     
 Deborah S. Workman
0
   
     
 James Young
0
   
  1       1  
 
  1       1  
      Clerk-treasurer (pick 1)    
     
 Kellie L. Anderson, incumbent
0
   
     
 Dawn L. Ray
0
   
             
     

Town council, at-large (pick 5)

   
     
 Floyd Coy Adams, incumbent
0
   
     
 Michael D. Anderson, incumbent
0
   
     
 Betty D. Davis
0
   
     
 Jeff Eisenmenger
0
   
     
 David Moore
0
   
     
 Eric J. Woodke, incumbent
0
   
  1       1